Vedenie záznamu

Najefektívnejším spôsobom ako sa naučiť rozpoznať svoj individuálny obraz plodnosti a neplodnosti na základe príznaku hlienu je značenie každodenného pozorovania do tabuľky. Cieľom je vedieť každý deň určiť, či intímny styk môže, alebo nemôže viesť k tehotenstvu.

Keď sa prvýkrát učíte značiť podľa Billingsovej Ovulačnej Metódy™ je nutná abstinencia od intímneho styku počas 2-4 týždňov, keď sa učíte rozpoznať obraz hlienu a seminálna tekutina by mohla ovplyvniť vaše pozorovanie. Po tomto období sa naučíte používať Pravidlá Billingsovej Ovulačnej Metódy™.

Značenie si každodenného záznamu pozorovania sa stane vašou druhou prirodzenosťou. Jednoducho budete dávať pozor na svoje pocit a vzhľad hlienu na vonkajších rodidlách počas každodennej aktivity a niekoľkými slovami svoje pozorovanie popíšete v tabuľke. Na ľahšie značenie v zázname sa používajú farebné značky, alebo medzinárodné symboly. Inštruktor Billingsovej Ovulačnej Metódy vám vysvetlí ich používanie.

Každá žena je iná a preto nemajte strach, ak váš záznam nevyzerá ako záznamy inej ženy, alebo vzorové cykly. Väčšina žien dokáže rýchlo rozpoznať svoj obraz plodnosti a inštruktor vás uistí , že správne používate a interpretujete svoj záznam.

  • krvácanie
  • špinenie
  • sucho
  • neplodnosť
X