Pravidlá na dosiahnutie tehotenstva

Na dosiahnutie tehotenstva sa používajú 3 predovulačné pravidlá, aby sa jasne dal stanoviť začiatok potenciálne plodného obdobia. Ako náhle dôjde k zmene Základného obrazu neplodnosti, čakajte s intímnym stykom až do objavenia sa pocitu klzkosti. Pocit klzkosti znamená, že teraz ste najviac plodná a ovulácia je veľmi blízko. Intímny styk počas dní s pocitom klzkosti a jeden až dva dni po vrchole vám dá najväčšiu šancu otehotnieť. Je to preto, že k ovulácii môže dôjsť až do 48 hodín po poslednom dni s pocitom klzkosti a vajíčko prežíva do maximálne 24 hodín. Od tretieho dňa po vrchole už v danom cykle nemôžete počať.

Možnože máte pocit klzkosti len v niektorých cykloch, alebo len krátke obdobie v cykle, preto jednoducho načasujte intímny styk v týchto obdobiach. Je veľmi dôležité zaznamenať si pocit na vonkajších rodidlách, lebo aj keď nevidíte žiaden hlien, viete, že stále ste potenciálne plodná.

3 predovulačné pravidlá
1. Predovulačné pravidlo

Vyhnúť sa intímnemu styku v dňoch silného menštruačného krvácania.

V krátkych cykloch môže dôjsť k začiatku tvorby hlienu už počas menštruácie a krvácanie môže prekryť obraz hlienu, a tým začiatok plodného obdobia.

2. Predovulačné pravidlo

Pre intímny styk je vhodný každý druhý deň večer, ak bol tento deň rozpoznaný ako neplodný (základný obraz neplodnosti).

Je dôležité počkať do večera, aby ste sa uistili, že nedošlo k zmene od základného obrazu neplodnosti. Je dôležité byť vo vzpriamenej polohe niekoľko hodín, aby sa hlien z krčka maternice dostal na vonkajšie rodidlá. Dôvodom na každý druhý večer je to, že deň po intímnom styku môžete mať pocit vlhka a zvyšky semennej tekutiny môžu zastrieť obraz hlienu.

3. Predovulačné pravidlo

Vyhnite sa intímnemu styku pri výtoku, alebo krvácaní, ktoré prerušili základný obraz neplodnosti.

Akonáhle dôjde k zmene od základného obrazu neplodnosti, počkajte s intímnym stykom do obdobia pocitu klzkosti na vonkajších rodidlách. To je signál, že ste v najplodnejšej fáze veľmi blízko ovulácie. Načasujte intímny styk pri prítomnosti pocitu klzkosti,  a jeden, alebo dva dni po vrchole. V deň vrcholu môžete sledovať aj opuch vonkajších rodidiel.

Inštruktor Billingsovej Ovulačnej Metódy™ vám pomôže rozpoznať váš individuálny obraz plodnosti a neplodnosti a správne aplikovať tieto pravidlá.
X